Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174

Telové fytopatche K dispozícii sú 4 produkty.

 Telové fytopatche
Pri dnešnom spôsobe života je ťažké nájsť človeka, ktorý nevie, čo je to bolesť chrbtice, šije alebo kolien. Podľa štatistiky trpí okolo 30% obyvateľov našej planéty bolesťou kĺbov. A v posledných rokoch dokonca samotné ochorenie kĺbov "omladlo".
Nedostatok pohybu, zlé stravovacie návyky, ochorenie nervového systému, poruchy látkovej výmeny, podchladenie, úrazy, infekcie a ďalšie faktory privádzajú k takým krutým a častým chorobám ako sú artritída a artróza.
Veľa ľudí sa chybne domnieva, že bolesť kĺbov nemusí byť liečená, že prejde sama od seba. Ale ochorenie kĺbov sa časom len zhoršuje a preto sa nevyplatí liečbu odkladať. Naviac, prospešná je nielen liečba kĺbov ale i prevencia ochorenia.
Odpradávna až do dnešnej doby sú v Číne, Japonsku, Kórei hojne používané k miestnej liečbe osteochondrózy, artritídy, artrózy,liečebné obväzy, obklady a náplasti.
V súčasnej dobe ponúkajú analgetické a protizápalové náplasti spoločnosti TianDe. Náplasti Wutong a Jian Kang v sebe spájajú dávnu múdrosť a vedomosti východnej medicíny s modernými inovačnými technológiami Západu.
Základ náplastí tvorí komplex cenných liečivých rastlín a ďalších prírodných zložiek. Účinok týchto náplastí je založený na princípe transdermálnej terapie. Povrch pokožky je skvelá cesta, kade sa dá do organizmu dopraviť mnoho liečivých látok, je účinná hlavne v prípadoch, kedy je potrebné sústrediť vysokú koncentráciu do nejakej určitej oblasti.
Pre túto svoju vlastnosť sú liečivé náplasti niekedy nazývané "suchými dávkovacími kapátkami". Hermeticky polymérový základ náplasti vytvára parníkový efekt (zabraňuje odparovaniu vlhkosti z povrchu pokožky a poskytuje dlhotrvajúci účinok).
Liečivé náplasti napomáhajú rovnomernému rozloženiu aktívnych zložiek po celej ploche problémovej zóny, čím aktivizujú krvný a lymfatický obeh, zabraňuje zhoršeniu ochorenia, odstraňujú symptómy zápalu ako je začervenanie, opuchy, bolesť. Následkom toho sa zvyšuje elasticita tkaniva, zvyšuje sa rozsah kĺbovej pohyblivosti,liečebný efekt nastupuje rýchlejšie, než pri užívané tabletiek alebo iných lekárskych postupov.
Hlavné výhody transdermálnych náplastí:
- adresné dodanie aktívnych látok bez ohľadu na to, aká veľká náplasť je,
- rýchlejší účinok aktívnej látky,
- neustály prísun aktívnych látok,
- žiadne nepríjemné pocity,
- bez vedľajších účinkov na tráviaci trakt, zníženiu výskytu alergických reakcií,
- zníženiu strát účinných látok súvisiacich s výmennými procesmi,
- možnosť rýchleho odstránenia v prípade individuálnej neznášanlivosti zložiek.
Liečivé náplasti odstraňujú zápaly, zmierňujú bolesť, spevňujú tkanivá a napomáhajú obnoviť životnú energiu.
Náplasti Wutong a Jian Kang sa dajú používať samostatne alebo spoločne s komplexnou liečbou ochorenia pohybového aparátu. Používajú sa jednorázovo i formou kúr. Doporučená kúra používania náplastí Wutong a Jian Kang sa volí individuálne, orientačne trvá 20 - 25 dní.
Pokiaľ vás bolesť trápi počas d§a a zvyšuje sa pri pohybe a fyzickej záťaži, doporučuje sa aplikovať počas dňa náplasť Wutong a na noc protizápalovú náplasť Jian Kang.
Pri silných bolestiach, ktoré v noci zosilnejú, sa doporučuje na noc používať náplasť Wutong a počas dňa náplasť Jian Kang.
Spolu s liečebným telocvikom, masážou a fyzioterapiou náplasti značne zvyšujú účinnosť liečby, Ich použitie nebráni fyzickému cvičeniu ani športovaniu: behu, chôdzi, tanci alebo fitness.
Liečivé náplasti na telo obsahujú tieto aktívne zložky: výťažok z chvojníka, zázvorový olej, výťažok z angeliky, ženšenu, škoricový olej, gáfrový olej, mentol, kalafuna, výťažok z plamienka, olej zo svotlice farbiarske, myrhový olej, živice z kadidlovníka, červená živica z dračinca ( tzv. dračia krv).