Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174

Collagen Active K dispozícii sú 8 produkty.

 Collagen Active
Vo veku 35 rokov sa začína ľudská pokožka meniť. Nahromadené neelastické kolagénové vlákna spôsobujú zníženie pružnosti a pokožka stráca svoju životnú vitalitu. Prvým signálom poruchy tvorby kolagénu je vznik mimických vrások. V prvých 5 rokoch po začiatku menopauzy stratí pokožka približne 30% kolagénu. Preto je veľmi dôležité používať v tomto období kozmetické prípravky, ktoré odpovedajú danému veku. Rada Collagen Active na báze hydrolyzátu kolagénu spĺňa hlavnú požiadavku žien, pretože používané progresívne technológie účinne riešia problém vekových zmien pokožky.
Hydrolyzát kolagénu (Hydrolyzed Collagen) je produktom hydrolýzy kolagénu (fibrilárnej bielkoviny). Hlavnými zložkami hydrolyzátu kolagénu sú aminokyseliny: asparagin, leucin, kyselina glutaminová, lyzin, glycín, valin, methionin. Tieto látky pôsobia priaznivo na funkčný stav pokožky, napomáhajú hydratácii, regenerácii, majú vyživujúce, omladzujúce a hojace účinky. Na jej základe sú zostavené receptúry krému ošetrujúcich pleť či vlasových prípravkov.
Kolagénový hydrolyzát je získavaný pomocou unikátnej patentovanej membránové technológie. Jej podstata spočíva v nasledujúcom: najprv sa tri reťazce kolagénovej molekuly rozpletú, potom sa zvláštnou metódou roztrhajú na jednotlivé malé fragmenty (kolagénový hydrolyzát) a v poslednou fázou sa pomocou membránovej technológie spojí do kolagénových fragmentov, ktoré budú mať dĺžku plne tolerovanú ľuddskou kožou. Použitie tejto technológie umožňuje získať kolagénový hydrolyzát predtým nedosiahnuteľnej kvality a vysokej čistoty. Po preniknutí do pokožky sa nízkomolekulárne kolagénové fragmenty hydrolyzátu orientujú v priestore tak, že blokujú spojenie troch reťazcov kolagénu ľudskej pokožky a v dôsledku toho sa spomaľuje proces starnutia a tvorba vrások. V hlbokých vrstvách kože sa nízkomolekulárne fragmenty môžu zapojiť do metabolických reakcií. Tým sa vysvetľuje vyživujúci a regenerujúcí účinok kolagénovej kozmetiky. Naviac sú niektoré nízkomolekulárne deriváty (aminokyseliny), ktoré sa nachádzajú v rohovej vrstve, schopné zadržiavať vodu a hydratovať pokožku.
Po nanesení kolagénového prípravku sa na pokožke vytvorí tenučký priedušný film, ktorý podporuje hromadenie vlhkosti v podkožných tkanivách. Podľa posledných vedeckých výskumov prispieva nadbytočná vlhkosť tkaniva k zosilnenej proteolýze, to znamená štiepenie bielkovinových štruktúr a spustenie mechanizmu syntézy nového kolagénu. Týmto spôsobom prebieha obnova základných štruktúr kože doprevádzaná ich celkovým omladením.
Hydrolyzovaný kolagén sa využíva ako špeciálna vyživujúca zložka pre unavenú pleť a pleť bez života. Organicky syntetizuje s kyselinou hyalurónovou, D-pantenolom, antioxidanty, olejmi a rastlinnými výťažkami obsiahnutými v kozmetických prípravkoch rady Collagen Active.
Táto Rada zahŕňa kryštalické kolagénové masky obsahujúce listy z prírodného lisovaného nízkomolekulárneho kolagénu napusteného kyselinou hyalurónovou. Boli vyvinuté s použitím nanotechnológií a poznatkov novodobej kozmetológie. Masky dodávajú pokožke kolagén, vyplňujú vrásky zvnútra a vyrovnávajú povrch pokožky. Majú hlboký liftingový účinok, intenzívne hydratujú, stimulujú medzibunkový metabolizmus a regeneráciu buniek, zlepšujú turgor kože . Kryštalický kolagén sa aktívne podieľa na procese obnovy tkaniva, stimuluje obnovu vlastného kolagénu pokožky.
Kryštalické kolagénové masky obsahujú nízkomolekulárny kyselinu hyalurónovú, ktorá je produktom nanotechnológií. Jej molekuly sú 200 – 400 krát menšie než molekuly obyčajnej kyseliny hyalurónovej. Majú unikátnu schopnosť viazať vlhkosť: sú schopné zachovať hmotnosť, ktorá až 6 000 krát prevyšuje jej vlastnú hmotnosť. Vďaka tomu kozmetické prípravky obsahujúce nízkomolekulárnu kyselinu hyalurónovú účinne hydratujú pokožku a komplexne ju obnovujú. Vo výsledku naberajú tkanivá na objeme, vlákna sú elastickejšie a vrásky miznú. Kryštalické kolagénové masky sú nezameniťelné pri robení aktívneho obnovujúceho programu Anti-Age (boj proti vráskam).
Aktívne zložky: hydrolyzát kolagénu, olivový olej, výťažok z kamilky lekárskej, ricínový olej, výťažok z hamamelu, aloe vera, morských rias, kofeínu, xantanová guma, med z nektáru slnečnice.