Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174

Podľa typu pokožky K dispozícii sú 113 produkty.

Základné typy pleti sú: mastná, suchá, normálna.
Pre výber optimálnych prostriedkov pre starostlivosť o pleť je dôležité určiť typ kože. To sa dá spraviť veľmi jednoducho vizuálne: stačí pristúpiť cez deň k oknu a prehliadnuť si v zrkadle pleť na čele, nose, brade - to je takzvaná T - zóna, kde sa nachádza o niečo viac mazových buniek a potných žliaz než na lícach. Pokiaľ sú póry dostatočne dobre viditeľné a sú prítomné čierne bodky, potom je koža mastná. Na zdravej pleti suchého typu nie sú póry prakticky vôbec vidieť.
Povrch kože má prostredie s určitým pH. PH udáva kyslosť ochranného plášťa kože, jej prirodzeného "krému" a charakterizuje stav kože, ktorý priam závisí na zložení sekrétu mazových žliaz, t.j. látok obsiahnutých v tomto "kréme": aminokyseliny, kyseliny mliečnej a octovej, amoniak, mastné kyseliny, mukopolysacharidy, bielkoviny.
Chemické zloženie kožného plášťa ďalej záleží na hormonálnom stave, vnútorných aj vonkajších podmienkach. V období puberty majú všetci mastnejšiu pokožku, v staršom veku suchšiu. Obyvatelia severných regiónov majú pokožku suchšiu ako Južania.
Mužská koža je mastnejšia ako ženská koža rovnakého typu. Suchá a mastná koža sa samozrejme líši hodnotou pH, ktoré nie je naviac rovnaké na rôznych častiach tela. Norma pH na tvári pre európsky typ človeka je približne 5,5.

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich