Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174

Podľa typu pokožky K dispozícii sú 113 produkty.

Základné typy pleti sú: mastná, suchá, normálna.
Pre výber optimálnych prostriedkov pre starostlivosť o pleť je dôležité určiť typ kože. To sa dá spraviť veľmi jednoducho vizuálne: stačí pristúpiť cez deň k oknu a prehliadnuť si v zrkadle pleť na čele, nose, brade - to je takzvaná T - zóna, kde sa nachádza o niečo viac mazových buniek a potných žliaz než na lícach. Pokiaľ sú póry dostatočne dobre viditeľné a sú prítomné čierne bodky, potom je koža mastná. Na zdravej pleti suchého typu nie sú póry prakticky vôbec vidieť.
Povrch kože má prostredie s určitým pH. PH udáva kyslosť ochranného plášťa kože, jej prirodzeného "krému" a charakterizuje stav kože, ktorý priam závisí na zložení sekrétu mazových žliaz, t.j. látok obsiahnutých v tomto "kréme": aminokyseliny, kyseliny mliečnej a octovej, amoniak, mastné kyseliny, mukopolysacharidy, bielkoviny.
Chemické zloženie kožného plášťa ďalej záleží na hormonálnom stave, vnútorných aj vonkajších podmienkach. V období puberty majú všetci mastnejšiu pokožku, v staršom veku suchšiu. Obyvatelia severných regiónov majú pokožku suchšiu ako Južania.
Mužská koža je mastnejšia ako ženská koža rovnakého typu. Suchá a mastná koža sa samozrejme líši hodnotou pH, ktoré nie je naviac rovnaké na rôznych častiach tela. Norma pH na tvári pre európsky typ človeka je približne 5,5.