Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174

Citlivá pleť K dispozícii sú 116 produkty.

 Citlivá pleť
Začervenanie citlivej pleti (tento problém sa môže objaviť i ktoréhokoľvek typu pleti) je vyvolané prechodným rozšírením krvných povchových žiliek v reakcii na minimálne mechanické, tepelné, alebo psychoemociálne faktory. Príčinou môže byť teplo, vietor, prílišné emócie, poruchy endokrívnej sústavy. Pri opakovanej traumatizujúcej udalosti dochádza k rozšíreniu kapilár, na tvári sa tvoria nitky drobných cievok - teleangiektázie a viditeľný zhluk žiliek - kuperóza.
Problém môže zhoršiť i genetická predispozícia, hormonálne poruchy, častejšie opaľovanie a samozrejme stres.
Patologické zmeny ciev nie sú len estetickým nedostatkom, predovšetkým však cievy prestanú plniť svoju základnú funkciu, ktorou je zásobovanie tkaniva kyslíkom a výživnými látkami. Priepustnosť citlivej pokožky sa v súvislosti s chronickým narúšaním bariérovej funkcie zvyšuje, preto táto pleť potrebuje komplex regeneračných a ochranných opatrení.
Aktívne látky pomáhajúce úspešne bojovať proti kuperóze, musia mať regeneračný, ukľudňujúci, zosvetľujúci účinok a ich úlohou je tiež chrániť žilky a udržiavať tonus pleti.
K starostlivosti o túto pleť sa používajú špeciálne kozmetické prípravky majúce antikuperózny efekt (rôzne tonikum, srvátka, krémy, masky,..). Pre upevnenie výsledku sa doporučuje užívanie BAD " Tabletky s extraktom z vínnych jadierok", niektorých prípravkov (vitamínu C, K, rutínu ) a iných.
Citlivá pleť potrebuje každodenné jemné čistenie, tonizáciu, hydratáciu, ochranu výživu.