Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174

Pre mužov K dispozícii sú 3 produkty.

 Pre mužov
Kozmetické prípravky pre mužov boli vytvorené na základe všestranného skúmania fyziologických zvláštností a potrieb mužskej pokožky.
Svojou štruktúrou sa mužská pokožka prakticky nelíši od ženskej, len je pevnejšia. Hlavný rozdiel medzi mužskou a ženskou pleťou súvisí predovšetkým s odlišnosťami v hormonálnej sfére, ktorá má výrazný vplyv. Napríklad úroveň mužských pohlavných hormónov zostáva dostatočne vysoká po celú dobu života. Veľký obsah androgénov vľak stimuluje činnosť mazových žliaz, čo vedie k častým zápalom mužskej pokožky. Zástupcovia silného pohlavia majú tak isto i viac potných žliaz.
Mužská koža je častejšie vystavovaná agresívnym faktorom vonkajšieho prostredia: pravidelné holenie, neustále poškodzovanie ochrannej bariéry kože, pôsobeniu slnka (muži nepoužívajú ochranný krém) vyvoláva podráždenie, olupovanie a suchosť kože.
Aj keď je podkožná tuková vrstva u mužov silnejšia, má menej kolagénových vlákien. Preto sa vrásky objavujú neskoršie, sú menej viditeľné, ale dajú sa horšie korigovať. Existuje ešte jeden rozdiel a to, že muži netrpia celulitídou. Pri nesprávnej starostlivosti sa mužská pokožka stáva citlivejšia a zraniteľnejšia.
Všetky tieto zvláštnosti boli zohľadnené pri vyvíjaní výrobkovej rady pre mužov. Prípravky preto účinne vyživujú, zvláčňujú a hydratujú pokožku, obnovujú jej obranné funkcie, miernia podráždenie a regulujú hydrolipidovú rovnováhu. Krémy vytvorené špeciálne pre mužov obsahujú látky pohlcujúce zvyšky nadbytočného kožného mazu a odstraňujú mastný lesk behom celého dňa.
Aktívne zložky: jojobový olej, glukozid kokosového oleja, gáfrový olej, výťažok z morských rias, sójový glycerid, xantánová guma, hydrolyzát pšeničného proteínu, hadí tuk, mandľový olej.