Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174

Pre mužov K dispozícii sú 3 produkty.

 Pre mužov
Kozmetické prípravky pre mužov boli vytvorené na základe všestranného skúmania fyziologických zvláštností a potrieb mužskej pokožky.
Svojou štruktúrou sa mužská pokožka prakticky nelíši od ženskej, len je pevnejšia. Hlavný rozdiel medzi mužskou a ženskou pleťou súvisí predovšetkým s odlišnosťami v hormonálnej sfére, ktorá má výrazný vplyv. Napríklad úroveň mužských pohlavných hormónov zostáva dostatočne vysoká po celú dobu života. Veľký obsah androgénov vľak stimuluje činnosť mazových žliaz, čo vedie k častým zápalom mužskej pokožky. Zástupcovia silného pohlavia majú tak isto i viac potných žliaz.
Mužská koža je častejšie vystavovaná agresívnym faktorom vonkajšieho prostredia: pravidelné holenie, neustále poškodzovanie ochrannej bariéry kože, pôsobeniu slnka (muži nepoužívajú ochranný krém) vyvoláva podráždenie, olupovanie a suchosť kože.
Aj keď je podkožná tuková vrstva u mužov silnejšia, má menej kolagénových vlákien. Preto sa vrásky objavujú neskoršie, sú menej viditeľné, ale dajú sa horšie korigovať. Existuje ešte jeden rozdiel a to, že muži netrpia celulitídou. Pri nesprávnej starostlivosti sa mužská pokožka stáva citlivejšia a zraniteľnejšia.
Všetky tieto zvláštnosti boli zohľadnené pri vyvíjaní výrobkovej rady pre mužov. Prípravky preto účinne vyživujú, zvláčňujú a hydratujú pokožku, obnovujú jej obranné funkcie, miernia podráždenie a regulujú hydrolipidovú rovnováhu. Krémy vytvorené špeciálne pre mužov obsahujú látky pohlcujúce zvyšky nadbytočného kožného mazu a odstraňujú mastný lesk behom celého dňa.
Aktívne zložky: jojobový olej, glukozid kokosového oleja, gáfrový olej, výťažok z morských rias, sójový glycerid, xantánová guma, hydrolyzát pšeničného proteínu, hadí tuk, mandľový olej.

„Mějte dobrou náladu. Dobrá nálada vaše problémy sice nevyřeší, ale naštve tolik lidí kolem, že stojí za to si ji užít.“ Jan Werich