Kategórie

Štatistika katalógu

  • Celkom produktov v našom obchode:
  • 205
  • Celkom kategórií v našom obchode:
  • 174
Včera večer som už nemala sily dívať sa do mojej diplomovky, tak som sa vybrala čítať články o akné. A našla som tam niekoľko zaujímavých vecí, napríklad:

 

  • pokožka s akné má vyššiu aktivitu enzýmu 5-alfa-reduktázy, ktorý mení testosterón na silnejší androgén – dihydrotestosterón. Akné sa preto nevyskytuje u eunuchov.
  • ak je vaša voda priveľmi tvrdá, aj tu môžete hľadať dôvody, prečo sa vám liečba akné nedarí (my máme tak tvrdú vodu v Piešťanoch, že rýchlovarnú kanvicu môžeme dvakrát týždenne zbavovať vodného kameňa)
  • pri liečbe je potrebné vylúčiť alebo aspoň obmedziť potraviny s vysokým obsahom jódu, kravské mlieko, margaríny a rastlinné maslá a jedlá s vysokým obsahom tukov, obmedziť kávu, alkohol, biely cukor, pečivo z bielej múky a korenistú stravu. Naopak, odporúča sa jesť veľa čerstvého ovocia a zeleniny, doplniť vitamín A, C, E, zinok a nezanedbávať pitný režim
A samozrejme, netreba zabúdať na prírodnú kozmetiku, ktorá dokáže zázraky :) Skúšala som čistiacu masku na tvár proti akné od TianDe a opäť len potvrdím, čo si myslím už dávno - asi niet výrobku od tejto značky, ktorý by nebol skvelý :)
 
Čistiaca maska na tvár proti akné a jazvám


O maske si môžete prečítať:
Maska má 35 gramov

 
     "Účinky: Hlboko čistí pokožku, odstraňuje škvrny po akné a jazvy, účinne čistí povrch kože, normalizuje nadmernú sekréciu mazových žliaz,pórov, zabraňuje akné. Zarovná micro epidermis reguluje pH rovnováhu, odstraňuje účinky negatívnych voľných radikálov. Znižuje zápalovosť a začervenanie, urýchľuje hojenie mikrotrhlín. Odstraňuje škvrny a jazvy z akné.

Použitie: na čistú tvár aplikujte masku na 15-20 minút, potom odstráňte masku. Odporúča sa používať masku denne po dobu 2 týždňov,potom 2-3 krát týždenne. Poznámka: nepoužívajte masku na poškodenú kožu alebo s ekzémami. Ak sa Vám dostane do očí, vypláchnite ihneď vodou!

Zloženie: destilovaná voda, Hawaiian morských rias extrakt (simolent), výťažky ansitnika, majoránka, medovka, vitamín C, kyselinasalicylová, oxid titaničitý, metyl paraben, parfum."

Keďže som už skúsila aj fytokorektor aj krém na akné a jazvy a oba výrobky boli naozaj nesmierne kvalitné, siahla som aj po tejto maske. Gázová maska má 35 gramov. Je v takom tom mäkkom plastovom vrecúšku. V obale je veľké množstvo roztoku, v ktorom je maska namočená, preto opatrne pri jej otváraní :) Ja som sa obsahom pokvapkala hneď pri otvorení. Maska je,ako som už spomenula, gázová. Aplikuje sa na vyčistenú pleť a necháva sa pôsobiť 15-20 minút. Keďže z masky trochu steká roztok, odporúčam ju buď ešte v obale trošku "vyžmýkať" alebo mať pri sebe (ako ja) papierovú vreckovku a kvapky si len utrieť. Má veľmi jemnú, príjemnú vôňu, nie je rušivá, ale taká harmonizujúca a po chvíli si ju prestanete uvedomovať. Po zložení masky sa odporúča jej zvyšky odstrániť vodou. A výsledok je viditeľný hneď : čierne bodky sú preč, póry sú čisté a môžu dýchať, pleť je úplne hladká na dotyk a pôsobí žiarivo, zdravo. Červené fliačiky pri vyrážkach  boli menej výrazné, zápal sa  stiahol. Čelo som si natrela olejom a ráno som miesto vyrážky videla len červenú bodku, malú chrastičku, ktorá pri rannom umývaní odpadla. Kúpila som si jednu masku, ale kamarátka robila teraz objednávku a vzala mi ďalšie, aby som sa mohla zbaviť aj ďalších drobných nedostatkov :)
 
Kúpite TU
 
Máte radi gázové masky? :)